Giant Mountains  

Maine coon cattery  


Proč kotě s PP....?

Chcete li si pořídit koťátko daného plemene a říkáte si, jestli s PP nebo bez...

Pokud chcete konkrétní plemeno, Mainskou mývalí kočku, která vás zaujala svou impozantností, velikostí, povahou a vzhledem, tak taková je pouze s PP.

1. Nemá - li kotě PP, máte zkrátka pouze chlupatou kočičku. Pouze průkaz původu (PP) vám zaručí čistotu plemene. Víte totiž, že všichni předci, jako rodiče, prarodiče, praprarodiče byli Mainská mývalí kočka. Pouze rodokmen, PP, vám zaručí, že Mainská mývalí bude opravdu Mainskou mývalí se vším všudy. Tento váš nový kamarád bude mít rysy, povahu, vzrůst a majestátnost opravdu Mainské mývalí kočky.

2. Průkaz původu (PP) není 100% zárukou zdraví, jak se mnozí domnívají. Nicméně u koťátka s PP máte předpoklad, že jeho rodiče byli testovaní na spoustu různých genetických vad. Každá korektní chovatelská stanice má své chovné jedince otestované. A chová pouze na zdravých jedincích. Proto žádejte při uzavření smlouvy kopie testů rodičů daného koťátka

3. Hláška typu: "mám kotě bez PP, ale po čistokrevných rodičích ( s PP).....". Tak toto rčení, milý čtenáři, zavání podvodem. Naznačuje, že majitel tohoto kotěte udělal chybu, porušil smlouvu a podvedl chovatele. Totiž majitelé čistokrevných rodičů ( s PP, kteří plodí potomky), MUSÍ mít chovatelskou stanici regisrovanou v některé organizaci. Fife, Tica atd... Pokud tomu tak není, s nejvvětší pravděpodobností podvedli chovatele, který jim prodal kotě na "mazlíčka". Koťátka prodaná na mazlíčka totiž jsou už buď vykastrovaná nebo byla ve smlouvě klauzule o tom, že do x tého měsíce bude kotě vykastrováno. Často jde o koťátko prodané na mazlíčka s tím, že na něm nebude dále chováno!. Důvodem může být i nedokonalost v tipu standardu plemene (např. menší bradička, nižší ouško..., takové jemné niance však laik ani nepozná) nebo z důvodu zdravotního (např. zálomek). Chovatel si nepřeje, aby se tyto nedokonalosti předávaly dalším potomkům.

4. Koťátka s PP odcházejí do nových domovů nejdříve ve 15. týdnu věku. Tato doba jim zajistí, že z nich vyrostou vymazlení, dobře socializovaní parťáci. Co to znamená? Koťátko je zdravě sebevědomé, když si ho přivezete domů nebojí se, rádo si hraje, nikam vám strachy nezalézá, neonemocní ze stresu z předčasného odloučení od maminky. Protože dostalo maximum péče od chovatele a od své maminky. I 12ti týdenní kotě, spokojeně předoucí, totiž ještě pije mléko od matky. Kotě bez PP, darované, nedejbože prodávané je většinou nabízené na 8, 10 týdnech. Věřte, že s klidných srdcem napíšu, že je to hnus!!. Kotě odchází většinou pouze jednou naočkované, neodčervené.... O čipu a kastraci nemluvě.. To je pro tyto "množky" scifi. U takhle malého kotětě může dojít ze stresu k propuknutí jakékoliv infekční chorobě. Jedná se o závažná onemocnění, které velmi často končí úmrtím. A všichni se pak diví. A ejhle, vašich 7 - 13 tisíc za koťátko bez PP je fuč. Pokud budete mít štěstí a koťátko nezemře, vynaložíte mnoho finančních prostředků na jeho záchranu. Následně zjistíte, že za součet pořizovací ceny kotěte bez PP a veteriny už byste měli doma zdravé sebevědomé kotě s PP. Pravou a opravdovou Mainskou mývalí.

5. Pokud si koupíte koťátko s PP, získáte ho s řádným dvojím očkováním, odčervené, čipované a kastrované. Nemusíte řešit svoje nervy a problémy s narkózou a probuzením se po ní. Nemusíte poslouchat velmi hlasité projevy říje, nemusíte řešit a vztekat se nad značkováním kocourů. Protože k tomuto všemu dochází, pokud kotě není kastrované. Chovatelé jsou na tyto projevy psychicky připravení:). Svá obydlí mají uzpůsobené tak, aby případné kalamity šly omýt, a úpěnlivé zpívání koček zkrátka pojmou za své. Neděsí je to, ani nerozčiluje. To by totiž nemohli být chovateli:):).

Chcete li koťátko s PP, neváhejte:). Avšak...vybírejte srdcem. A věřte, že to poznáte hned, jakmile ho spatříte. Prostě láska na první pohled.

Nechcete li investovat do koťátka s PP, nekupujte pseudoplemena od množek! Dejte raději domov nějaké krásné kočičce z útulku. Je jich tam bohužel spousta, které čekají na teplou náruč a misku pořádné bašty:)